Připoj se na Poraď.cz a poraď svým kamarádum, kteří mají nějaký problém.

Podívej se, jaké mají tvoji kamarádi problémy, nech si poradit od kamárádů a sdílej svoje zkušenosti a znalosti!

Začínáme

Koho ma volic volit?

Vasnivy volic (neregistrovaný uživatel)
Vasnivy volic
Ja fakt nevim koho mam volit moje moznosti jsou:

1) KSCM = to tu bylo a jak to dopadlo.

2) Zeleni = naprosto nevedi co by delali kdyby byli u moci.

3) KDU = ty by vsechno dali cirkvi umi byt v koalici a drzet se ale ze by umeli vladnout nebo neco zmenit?

4) CSSD = 13.duchody, socialni davky pro lidi co nepracuji, zadluzeni statu, svrhnou vladu v dobe predsednictvi, udelaji nam ostudu pred celou evropou a spoustu dalsiho.

5) ODS = kamaradi velkych podnikatelu, kteri rozkaradaji stat davaji statni zakazky kamaradum, jsou uplatni a nastavuji politiku pro malou vrstvu lidi. Funguji netransparentne a mysli si, ze kdyz zvoli pred volbami novyho lidra tak vyhraji.

6) Others = male strany ktere proste bouzel neziskaji dost silnou podporu aby mohli vladnout nebo neco zmenit.

Koho teda volit? Koho budete volit VY?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod 03.05.2010 23:11
Odpovědi
Seřadit podle: Data / Oblíbenosti
sebik janek (neregistrovaný uživatel)
sebik janek
TOP 09
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (7) / Nelíbí se mi (1)
megisgron (neregistrovaný uživatel)
megisgron
Chce to právě volit ty malé strany. Tak, aby musela být aspoň koalice a aby do vlády měly co mluvit. Chce to nové lidi v politice. Sám ještě nejsem úplně rozhodnutý mezi dvěma malými stranami, které mají na relativní úspěch.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (4) / Nelíbí se mi (2)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Co je to relativni uspech ?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
podle mě není dobré volit malé strany, riziko propadnutí hlasu je fakt velké (když nedostanou 5% - hrozí u VV, Zelenych, KDU), takže bych volil mezi ODS a TOP09 pokud chcete volit pravici a ČSSD a KSČM pokud levici, protože tam máte jistotu, že Váš hlas neskončí "v koši"...

navíc podle mě je koalice zlo, jsem pro zavedení systému, kdy vítěz sestaví vládu sám a bude tak moci plnit svůj program, bylo jasně vidět, jak KDU a Zeleni zničili pravicový program ODS směrem doleva po minulých volbách, takže i když by to znamenalo pár let volby Paroubka, tak věřím, že by prospěla změna systému
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (2)
Sir Tom (neregistrovaný uživatel)
Sir Tom
Samozřejmě, že ODS nebo TOP09. Podporují občany, kteří tvoří hodnoty a mají největší zásluhu na tvorbě peněz. Dávají pracovní místa. Místo toho ČSSD a KSČM se snaží jenom myslet na sebe - chce dávat peníze lidem, kteří nepracují. Chce zvýšit daně (pokud se zvýší daně tak se i pak zvýší prodejní ceny všech zboží). Chce rozdávat prachy, a je jí zcela jedno, že je nemá. Chce tedy zadlužovat stát podobně jako Řecko - což se mně, jakožto 18ti letému studentovi nelíbí, že v budoucnu budu žít hůř.
Volba jiné strany nemá smysl - patrně žádná z nich nedostane tolik hlasů, aby měla v PS hlavní slovo. Její hlasy budou v případné koalici jenom do počtu - ale sama o sobě neprosadí žádný vlastní názor.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (3)
dakob (neregistrovaný uživatel)
dakob
Hlas v koši? To je nesmysl. Tvůj hlas skončí v koši možná tehdy, pokud k volbám nepůjdeš - takové hlasy se spravedlivě rozdělí stranám, které mají nad pět procent. Pokud dáš hlas malým stranám, tyto strany dostanou za každý svůj hlas peníze a pokud nebudou mít nad 5%, aspon budou mít víc prostředků na kampan v dalších volbách.

PROBOHA - volte malé strany, copak chcete čumět na Paroubka s Kalouskem do skonání věků? Víte, co už si nahrabali? A jaké mají výsledky? Žádné!

VOLTE MALÉ STRANY, at se tam už konečně dostane někdo nový. Ale ne zloděje Johna, na toho pozor.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (3)
Sir Tom (neregistrovaný uživatel)
Sir Tom
Do PS se dostane strana, která získá ve volbách 5% a více hlasů. Strany, které získají méně než 5 %, tak jejich hlasy jsou přepočítány a rozděleny mezi parlamentní. Nicméně není to spravedlivé pro všechny strany v PS, protože nejvíce hlasů od menších stran získá ta strana, která získala u voličů největší procento. Proto tedy - když někdo volí stranu, která se nedostane do PS, tak jeho hlas je automaticky započítán do hlasů těch nejsilnějších stran. Proto volte strany - u kterých JE možnost, že se do PS dostanou....
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Radu ti davat nebudu, je to tvoje volba, zalezi na tobe.

Ja jsem pred casem narazil na zapisek v blogu (http://petrmach.cz/cze/pris...ID=473) se kterym z naprosto souhlasim, pak jsem se podival na nazory svobodnych, kterych je autor predsedou, a se spoustou veci s nimi souhlasim. Takze ja jdu do toho a budu je volit. Ano vim, je to mala strana, do parlamentu se nedostanou, ale ty kteri jsou u kormidla ted rozhodne volit nechci.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Já bych ze všeho nejraději volil TOP 09. Ale bohužel vládu skládá strana, která zvítězila. A proto je podle mě nutné volit ODS, protože ta jediná má schopnost vyhrát nad socanama. A socani asi do koalice topku nevezmou.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (3)
Sim (neregistrovaný uživatel)
Sim
Ti kteří věří tomu že se VV do PSP ČR nedostanou tak žijou v minulosti..
Růst véček je větší úspěch než TOP09, je to jedinná strana která není úplně nová ˇ(ano ano, VV a spojená SNKED působí v komunální politice už skoro deset let) a není nijak spojená s korupcí. (PS: na topce neni nic novýho... stará politika v novém obalu)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
Podívejte se na slogany stran a vyložte si je zdravým selským rozumem. TOP 09 říká m.j. "Myslíte, že poctiví lidé se mohou dostat do politiky? Častěji, než si myslíte". V praxi to znamená: "Podpořte jakoukoli malou stranu s nezkaženou pověstí, tam snad poctiví lidé jsou - o nás to prokazatelně neplatí (odchodem z původních stran nehájí jejich zájmy a své voliče, ale sami sebe, protože tuhle partaj nikdo nevolil. Navíc její zájmy odporují zájmům společnosti). Petr nečas Hlásá: Naděje pro zodpovědnou politiku". To znamená: Pomozte obyčejné lidi z malých stran, snad aspoň oni mají smysl pro zodpovědnost - na rozdíl od nás." ČSSD hloásá: "naděje a změna" a znamená to: změňte své myšlení, přestaňte věřit zazobaným arogantním tlučhubům z jakékoli velké strany, která hájí jen vlastní sobecké a mocenské zájmy. Chopte se naděje, že malé strany způsobí pozitivní změnu ve společnosti. KDU říká m.j. "To lepší v nás" a v duchu pokračuje: "je dobře schované přede všemi, protože si bereme příklad ze samozvaného "zástuopce Boha na zemi", který prosazuje vlastní výmysly proti autoritě Božího slova a my s kýmkoli proti komukoli budeme hájit tyto bludy bez ohledu na důsledky. Mimochodem. p. Bubílková měla pravdu: "KDU by měla mít ve znaku transformátor, protože mění směr rychleji než střídavý proud". Strana zelených - dost nechápu "zelených" čeho? Mozků nebo řek? Věci veřejné sází na popularitu svého předsedy, byť s ní souvisí i aféra (to je dnes v politice normální, nemanželský poměr, nemanželské děti, příklady táhnou a společnost v jejich vleku hnije zaživa. Proč by si připouštěli, že podporují zvrácenosti, které škodí celé společnosti, když pro ně je to "příjemné, normální, neškodné, oprávněné,.."?? Takže zbývají jen malé strany "Strana svodobných" a Konzervativní strana. Zkuste přžemýšlet, co by se stalo, kdyby se každý člověk nespokojený s jednáním velkých stran odvážil bez předsudků (stejně neuspějí) podpořit tyhle maličké dosud čisté strany!! Byla by to forma defenestrace, zástupci těch malých stran by vyhodili od koryta samolibé prospěcháře z velkých stran. A ti by ještě mohli být rádi, že vypadli jen od koryta a ne z okna (jako kdysi kdosi). Takže ukažte "to lepší ve vás", dejte "šanci pro odpovědnou politiku", dopřejte si "naději a změnu", pomozte "poctivým lidem dostat se do politiky častěji než si představujete". Politika je věc veřejná, tak nenechte ty samolibé žvanily, aby z vás udělali "zelené" - plesnivějící ve škodlivé atmosféře společnosti, kterou vedou k záhubě!!
Žena, Celkem 139 příspěvek na Poraď.cz. (0) / Nelíbí se mi (0)
Th. (neregistrovaný uživatel)
Th.
Obávám se růstu obrovského státního dluhu a hrozící chudoby. To si radši na pár let utáhnu opasek, i za cenu, že mám 2 hypotéky a budu se muset víc ohánět. Ač mi není sympatický stěží blábolící monarcha a ani politický turista Kalousek, je TOP09 (mám pocit) jediná strana, která slibuje výrazné škrty ve všech oblastech a omezení neustále sílící korupce ve společnosti. Je to, podle mne, to nejmenší zlo mezi těmi ostatními. Radost z toho ale nemám. Buď se do parlamentu dostanou v koalici a budou muset svůj program hodně ořezat nebo se tam nedostanou vůbec. A představa Schwarz. jako hlavního představitele státu je poněkud tristní....
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
johanus (neregistrovaný uživatel)
johanus
nezapomente, ze se ted voli neprimo i prezident (samozrejme i pak v senatnich volbach!) a opravdu chceme prase bradavicnate alias Jirku Paroubka jako prezidenta po takovych osobnostech jako byl Klaus nebo Havel (at uz je nazor na ne jakykoliv, byly to osobnosti, ne jako Paroubek)

navic volba CSSD je i volba KSCM, kdyz uz to nebude koalice verejna, tak stejne vznikne neverejne a fakt chceme zase komunisty, to lidi nemyslite nebo vam to nestacilo? kdo jiny pujde s CSSD do tech jejich "zlepsovaku ala pat a mat"? a koukate vubec co udelali socialisti v Recku nebo vam telka taky nic nerika!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Tím, že velké strany nedostanou žádný hlas se zvěčuje šance pro malé strany, které získají právě hlasy voličů, kteří dříve volili velké strany. To jen k bodu č.6. Jinak s body č.1 - 5 souhlasím . . .
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
proto spousta lidí k volbám nechodí
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
V (neregistrovaný uživatel)
V
Já jsem pro volbu nových malých stran, osobně budud volit Českou pirátskou stranu... nejde o stranu nějakých zlodějů či bukanýrů, ale o stranu moderní, chtějící transparenstnost a přímou demokracii.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Dostala jsem e-mail s návrhem na "nenásilnou defenestraci". Šlo však jen o upřednostnění lidiček na nižších místech v kandidátkách jakékoli strany. Tím však by ty velké stejně u moci zůstaly, malí človíčci z velkých stran jsou ovládáni potentáty těch stran. Efektivněšjší je dát hlas malým stranám a tím omezit prostor velkých stran. Nelze se vymlouvat "malé strany stehjně nemajkí šanci uspět, stejně ten hlas propadne a dostanou ho nakonec ty velké, tak jim ho dám rovnou!!" To je hovadina!! Když většina lidí, otrávených jednáním velkých stran, dá hlas těm malým, mohou ty malé strany získat převahu nad velkými a SNAD i něco opravdu ovlivnit.
Žena, Celkem 139 příspěvek na Poraď.cz. (1) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ja jsem se rozhodl podle tohoto videa :-)

http://www.youtube.com/watc...yhSuGdM

Video Play
http://www.youtube.com/wa
http://www.youtube.com/watch?v=PMgbyhSuGdM
Předvolební televizní spot TOP 09 - Karel Schwarzenberg v roli admirála na l
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Strana zelený má co prosazovat to by je nevolil Václav Havel,Smojlak,Jiřina Šiklová atd.
Chtělo bysi přečíst volební program a potom volit.
Malé strany mají sílu co změnit ,ale nesmí každý volit ty populistický keci např:CSSD
Muž, Celkem 1 příspěvek na Poraď.cz. (0) / Nelíbí se mi (0)
Jana (neregistrovaný uživatel)
Jana
Já mám s manželem jasno, jdeme dnes k volbám, volíme komunisty. Májí naši důvěru.
Proč? Jsme obyčejní lidé a za komunistů jsme se měli dobře. Dokázali se nás zastat a nejen nás. Dřív jsem z toho neměla rozum, ale co se děje teď se nedá komentovat.
Já mluvím za sebe a za manžela, je to jen můj názor.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Poraď mu!
Vložit odkaz x
Anonym:   Toto jméno bude použito zároveň jako Vaše přezdívka.

Návody, rady, problémy, odborníci